Ziyaretler

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Ziyareti

teknoloji

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mürsel Koloğlu, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette kamu-üniversite-sanayi işbirliği noktasında geçmiş yıllarda başlatılan ve kısa adı KÜSİ olan platformunun yapmış olduğu çalışmanın genel bir değerlendirmesi yapıldı. Bu güne kadar alınan mesafe ve bundan sonraki süreçle ilgili olarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Üniversitemizdeki akademik personelin KOBİ’lere yapmış olduğu akademik danışmanlıkların proje olarak kendini göstermeye başladığının ifade edildiği ziyarette; devletimizin KOSGEB, İŞKUR gibi alanlarda açmış olduğu çağrıların doğrudan muhataplarına anlatılabilmesi için KÜSİ iş birliğinin önemine vurgu yapıldı.

Eğitim Bir-Sen Ziyareti

sendika

Eğitim Bir-Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, yönetim kurulu üyeleri ve üniversitemizdeki temsilcileri; Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay’ı makamında ziyaret ettiler.

Kamu kurumlarında güçlüyü haklı değil, haklıyı güçlü kılmayı amaçladıklarını ifade eden Şube Başkanı Kerem Camcı dürüstlüğün en büyük erdem olduğunu bilen ve kabul eden bir sendikacılık yapmak istediklerini dile getirdi. Eğitimde fırsat eşitliğini olmazsa olmaz kural bilerek hareket ettiklerini ifade eden Camcı; çalışmalarını da kurum yöneticileriyle işbirliği içersinde yürüttüklerini belirtti. Yükseköğretim kurumları içerisinde yeni bir yönetim teşkil ettiklerini sözlerine ekleyen Camcı; idareyle uyum içerisinde sendikacılık faaliyetleri sürdürmek istediklerini söyledi.

Sendikaların demokratik yaşamın vazgeçilmez unsurları olduğunu belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ise sendikalı sendikasız ayrımı yapmaksızın tüm personele açık, şeffaf, denetlenebilir yönetim anlayışıyla yaklaşıldığını kaydetti. Ülke olarak önemli bir dönemeçten geçildiğini belirten Orbay; bu dönemde kutuplaşmayı değil kucaklaşma kültürünü öncelemek gerektiğinin altını çizdi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Ziyareti

kültür

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden Şube Müdürleri Assiye Yancı ve Harun Sel  Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’ı ziyaret ederek, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftasında yapılacak etkinliklerde ve diğer programlar için destek istediler.

Üniversitemizle yapılacak işbirliğini kurum olarak önemsediklerini belirten Şube Müdürleri; turistlerin bire bir iletişim kurduğu yeme-içme, konaklama, ulaştırma gibi hizmet sektöründe çalışan personelin eğitiminin, Amasya turizmini daha kalifiye bir noktaya taşıyacağını belirttiler. Bu alanlarda çalışan personele verilecek etkili iletişim, hitabet gibi eğitimlerde üniversitemizin akademik donanımından yararlanmak istediklerini ifade eden konuklarına; Rektörümüz Orbay; ‘Daha Güzel Bir Amasya İçin’ her türlü iş birliğine hazır olduklarını söyledi. Amasya’nın kültür turizmi bakımından zengin bir şehir olduğunun altının çizildiği konuşmalar iş birliği vurgusuyla sona erdi.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü