Ziyaret

Üniversitemiz Halk Oyunları Ekibi, Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay’ı makamında ziyaret etti. Gençlerle bir süre sohbet eden Orbay, Halk Oyunları Ekibimizin ulusal ve uluslararası arenada göstermiş olduğu başarıdan son derece memnun olduğunu dile getirdi.

halkoyunları

Ziyaret

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay'ı makamında ziyaret ederek üniversitemizi temsil eden pul hediye etti.

pul

Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat; posta, kargo, bankacılık ve elektronik ticaret alanlarında; Türkiye çapında yaygınlaşmış hizmet ağı, iki asra yakın tecrübesi, çağdaş teknoloji ve güçlü kadroları ile ekonomik, hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet sunan PTT'nin bu atılımları nitelikli insan gücüyle daha ileriye taşıdığını kaydetti. Bu noktada üniversitemiz Taşova Yüksel Akın MYO Posta Hizmetleri programının önemine değinen Bolat, Posta Hizmetleri programında yetişen nitelikli insan gücüyle posta hizmetlerinin daha kalifiye şekilde gelişerek devam edeceğini belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay; ulaştırma sektörüne Taşova Yüksel Akın MYO bünyesindeki Otobüs Kaptanlığı, Posta Hizmetleri ve Raylı Sistemler İşletmeciliği programları ile nitelikli eleman yetiştirildiğini söyledi. Özellikle Amasya PTT Müdürlüğü bünyesindeki çalışmaların Posta Hizmetleri programında okuyan öğrenciler için bir laboratuvar görevi gördüğünü ifade eden Orbay, Amasya PTT Müdürlüğüne, göstermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü