Tıp Öğrencilerimiz Beyaz Önlüklerini Giydiler

Üniversitemiz Tıp Fakültesini kazanan 31 öğrenci yapılan törenle beyaz önlüklerini giydi. Eğitimlerinin ilk üç yılını Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesinde tamamlayacak olan öğrencilerimiz için tören, OMÜ Tıp Fakültesini kazanan öğrencilerin de katılımıyla Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı.

Tıp Öğrencilerimiz Beyaz Önlük Giydi

Açılış programına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, OMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir, Tıp Fakültemizi temsilen Tıp Fakültesi Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bedirhan Sezer Öner, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

tıp0

İyi Birer Hekim Olacaksınız

Programda açılış konuşması yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir kendilerine düşen görevin yeni öğrencilerini altı yıllık bir eğitim sonunda iyi birer hekim olarak yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak olduğunu söyledi. Dağdemir, “Sizlere düşen görev ise fakülteyi kazanmanın rehavetine kapılmadan burayı kazandığınız tempoda çalışmalarınıza devam etmek ve bundan sonraki meslek hayatınızın temelini oluşturacak eğitimi en iyi şekilde almaktır. Meslek hayatınızın temelleri ne kadar güçlü ve sağlam atılırsa üzerine inşa edilecek ve yaşam boyu devam edecek olan meslek eğitimi de o denli güçlü olacaktır. Yeni eğitim öğretim döneminin hepiniz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

tıp2 (1)

Tıp Fakültesi Morfoloji Binasının İnşaatı Tüm Hızıyla Sürüyor

Yaptığı konuşmada Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesiyle ilgili bilgi veren Prof. Dr. Orbay; fiziksel alt yapısı tamamlanıncaya kadar öğrencilerin temel tıp eğitimlerine Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde, dördüncü sınıf itibariyle de eğitimlerine Amasya da devam edeceklerini belirtti. Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası (Temel Bilimler) inşaatının tüm hızıyla sürdüğünü ifade eden Rektör Orbay; ‘’Fakültemizin dahili ve cerrahi branşlardaki öğretim üyesi sayısı her geçen gün artarken, pek çok branşta da asistan eğitimine başlamış bulunmaktayız. Asistan eğitimlerindeki misyonumuz ülkemizin sağlık problemlerini bilen ve bunlara karşı yeterli bilgi ve beceriyle donanmış, araştırmacı yönü olan, kendini sürekli olarak yenileyen, gelişime açık, mesleki bilgi yanı sıra sosyal yönü de gelişmiş, tıbbi etik ve insan haklarına saygılı, tanı ve tedavide ülke ekonomisini göz önünde bulunduran, sağlık politikalarını takip edebilecek özelliğe sahip, kalite standartlarına dikkat eden ve uluslararası ilişkilere hazırlıklı hekimler yetiştirmektir. ‘’ cümlelerini kaydetti.

tıp3 (2)

Öğrencilerimizin Başarısı İçin Elimizden Geleceğini Yapacağız

Tıp Fakültemizin ilk öğrencilerini desteklemek amacıyla törene katıldıklarını söyleyen Orbay; Türkiye’nin çok genç bir nüfusa sahip olduğunu belirterek yüzdelik dilimlerde üst sıralarda olan Tıp Fakültelerini kazanmanın büyük bir başarı olduğunu ifade etti. Orbay bu başarının arkasında ailelerin büyük fedakarlıkları olduğunu da vurguladı. Öğrencilerin akademik ve sosyal hayatlarının dolu dolu geçmesi için üniversite yönetimi olarak gerekli gayreti göstereceklerini belirten Orbay, öğrencilerin donanımlı birer hekim olarak mezun olacağını da sözlerine ekledi. Desteklerinden dolayı OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir’e ve senato üyelerine teşekkür eden Orbay, genç tıpçılara eğitim öğretim hayatlarında başarılar diledi.

tıp5 (1)

Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz ise konuşmasında üniversite ve kampüs imkânlarından bahsederek, öğrencilerin özellikle topluluklar aracılığı ile diğer fakülte ve yüksekokul öğrencileriyle iletişim içinde olmalarını tavsiye etti. Program kapsamında Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Emin Kansu da "Akademik Mikro Çevre ve Mentorun Önemi" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

tıp7

2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk dersi ise Sabuncuoğlu Şerefeddin amfisinde yapıldı.

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü