Sendika Başkanı Ziyareti

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türkiye Kamu-Sen Amasya İl Temsilcisi Şemseddin Dümen, Türk Eğitim-Sen Amasya İl Temsilcisi Kâmil Terzi ve beraberindeki heyet Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’ı makamında ziyaret etti. 

Kamu görevlilerinin hak ve menfaatlerini her platformda korumak için çalıştıklarını dile getiren Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “Ülkemize, çalışma yaşamına ve üyelerimize artı değerler katan, Anayasamızda belirlenen ilkelerden sapmaksızın milli değerlerine bağlı, güçlü bir Türkiye için her alanda fikir üreten bir sivil toplum örgütüyüz. Amasya Üniversitesinin çalışmalarını yakından takip ediyor, üniversitenin her geçen gün gösterdiği gelişmeleri gözlemliyoruz. Bugün bizlere gösterdiği hassasiyet ve yaklaşım için de ayrıca Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, “Şehirle ve çalışanlarımızla olabildiğince barışık, eğitim ve bilim alanında her tür iş birliğine açık, önyargılardan uzak bir yönetim anlayışı ile hareket ediyoruz. Üniversitemizin büyümesi, Amasya’nın gelişmesi ve Türkiye’nin her alanda daha ileriye gitmesi amacıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalar; tüm paydaşlarımızın olduğu gibi bütün sendikaların görüş ve önerilerine açıktır. Üniversite çatısı altında temsil sayısına bakılmaksızın tüm sendikalara eşit mesafede duruyoruz.” cümlelerini kaydetti.

sen1

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü