Oyuncak ve Kitabımızı Paylaşıyoruz

Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokul bünyesinde yürütülen ‘Oyuncağını ve Kitabını Paylaşır Mısın?’ temalı oyuncak ve kitap toplama kampanyasında toplanan materyaller Kızılca ve Çal köylerinde bulunan çocuklara ulaştırıldı. Kampanyaya Yüksekokul öğrencileri, akademik ve idari personelinin yanı sıra Kaymakam Mehmet Çağatay Çakal ve Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol da destek verdi.

Oyuncak ve Kitabımızı Paylaşıyoruz 01

Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Yusuf Kemal Öztürk, proje kapsamında hem köy çocuklarının yüzünün gülmesinin hem de üniversite öğrencilerine sorumluluk bilinci aşılamanın hedeflendiğini söyledi

Oyuncak ve Kitabımızı Paylaşıyoruz 02

Kampanya ile öğrencilerde toplumsal yardımlaşma bilincini artırmayı da amaçladıklarını belirten Öztürk, "Kampanyaya katılanlardan isteğimiz, şiddet çağrışımı yapmayan oyuncakları bize ulaştırmalarıydı. Eğitici oyuncakları tercih ediyoruz. Toplanan oyuncaklar ve çeşitli yaş grubuna hitap eden kitapları öğrencilerimize veriyoruz. Kampanyaya destek veren öğrencilere, akademik ve idari personelimize, hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bağışlanan oyuncaklarımız büyük oranda Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol tarafından sağlandı. Kaymakamımız Mehmet Çağatay Çakal’a da kampanyamıza verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz.’’ cümlelerini kaydetti.

Oyuncak ve Kitabımızı Paylaşıyoruz 03

Meslek Yüksekokulu Müdürü Öztürk vatandaşların Gümüşhacıköy Belediyesi ve Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO’da bulunan kumbaralara oyuncak ve kitap bağışı yapabileceklerini de belirtti.

Oyuncak ve Kitabımızı Paylaşıyoruz 04

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü