Öğrencilerimizden Köy Okuluna Yardım Kampanyası

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Anabilim Dalı 3. Sınıf öğrencileri, Doç. Dr. Aslıhan Sezgin danışmanlığında “Topluma Hizmet Uygulamaları” kapsamında Amasya'ya 45 km. uzaklıktaki Ezine Pazar Kasabası, Sarımeşe Köyü, Sarımeşe İlkokulundaki öğrencilere, ayakkabı ve kıyafet yardımında bulundular.

köy1

Uygulama kapsamında, öğrencilerinin üniversitemiz akademik ve idari personelinden, 0-12 yaş grubu kız ve erkek, giyime uygun kıyafet ve ayakkabı yardımı topladıklarını belirten Doç. Dr. Aslıhan Sezgin “Tahmin ettiğimizin çok ötesinde bir katılım oldu. Hatta çoğu personelimiz, yeni kıyafetler alarak bu kampanyaya katıldı. Topluma Hizmet Grubumda yer alan öğrencilerim de yardımların toplanması, toplanan yardımların yaş grubu ve cinsiyete göre ayrılıp, düzenlenmesi konusunda yoğun çaba ve emek sarf etti. Matematik Eğitimi Anabilim Dalı 3. Sınıf öğrencileri de böylesi bir kampanyaya, para yardımında bulunarak, on sekiz çift çocuk ayakkabısı alımında destek oldular. Ayrıca bizleri çok sıcak bir şekilde karşılayan ve yemek ve çay ikramında bulunan başta Okul Müdürü Orhan Cesur’a, öğretmenler ve çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz.”  dedi.

köy2

Projede yer almaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen geleceğin öğretmeni öğrencilerimiz ise; çocukları sevindirmenin, onların yüzlerindeki mutluluğu görmenin, kendilerine çok iyi geldiğini ifade ettiler. Faaliyet, Sarımeşe İlkokulu öğrencilerinin, 23 Nisan için hazırladıkları gösterileri sunması ile son buldu.

köy3

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü