Öğrenci Destek Hizmeti

Öğrenci Destek Hizmetleri

Üniversitemiz öğrencilerin beden ve ruh sağlığını korumak amacıyla sağlık hizmetlerinden faydalanmaları için gerekli tüm alt yapı ve hizmetler gerçekleştirilmektedir.

Öğrencilerimizin Kısmi Zamanlı Öğrenci statüsünde istihdam edilerek burs hizmetlerinden yararlanmaları, ihtiyaç sahibi olanların yemek yardımından faydalanmaları sağlanmaktadır.

Öğrencilerimizin sosyal faaliyetlerde ön sıralarda yer almalarını sağlamak amacıyla bahar şenlikleri, nevruz kutlamaları, mezuniyet ve Milli Bayram törenleri ile her türlü organizasyon düzenlenmektedir.

Öğrenci ve personelimizin sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacı ile çeşitli alanlarda uzman kişiler tarafından verilen seminer ve konferanslar düzenlenmekte,tiyatro,konser ve şiir dinletisi gibi organizasyonlarla da öğrencilerimize ilgi alanları doğrultusunda yeteneklerini sergileyebilme imkanı sunulmaktadır.

Öğrencilerimizin sportif faaliyetleri için ihtiyaç duyulan her türlü hazırlık yapılarak, altyapı oluşturulmakta; spor müsabakalarında Üniversitemiz başarıyla temsil edilmektedir. Ayrıca  Fakülte ve Yüksekokullarımız arasında sportif turnuvalar  düzenlenmekte olup, öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarını en üst seviyede tutabilmek için birinciler ödüllendirilmektedir.

Rehberlik ve Danışmanlık Servisimizde öğrencilerimizin psikolojik sorunlarına çözümler üretilmekte, rehberlik faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

Üniversitemizin tanıtımı ve üniversitelerarası iletişimin sağlanması amacıyla il dışı faaliyetlere öğrencilerimizin katılımı desteklenmektedir.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik birimi Psikolog Songül TOSUN denetiminde, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak Eğitim Fakültesi Dekanlık binasında hizmet vermektedir.

Amacımız: Öğrenci ve üniversite personeline yönelik, kişisel, sosyal, eğitimsel ve mesleki konularda kişilerin amaçlarını belirleme, karar verme, var olan problemlerini tespit etme, çözme ve benzeri konularda psikolojik destek sağlamaktır.

İlkelerimiz: Yapılan görüşmeler mesleki gizlilik çerçevesinde yürütülmektedir. Etik kurallar dahilinde, başvuranlara ait kişisel bilgiler ve görüşme içeriği kendi isteği, onayı ya da bilgisi dışında kesinlikle hiçbir kişi, birim ya da kurum ile paylaşılmaz. Çalışmalarda, bireysel ve kültürel farklılıklara saygı duyulur. Sahip olduğu inanç, değer ve özellikleri ne olursa olsun her birey bizim için önemli ve değerlidir.

Çalışmalarımız: Bireysel görüşmeler dahilinde, psikososyal sorunları olan bireyler, sosyal uyum ve akran ilişkilerinde sorun yaşayanlar, verimli çalışma ve zamanı etkili değerlendirme sorunu olanlar, ailevi sorunlar yaşayanlar, sosyal desteğe ihtiyacı olanlar, üniversiteyle bütünleşme ve olumlu kimlik edinme gibi birçok alanda psikolojik destek sağlanmaktadır. Gerekli durumlarda, başka uzmanlara yönlendirme yapılabilir.

Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Psikoloğumuza bireysel olarak uğrayabilir ya da randevu talebinizi, öğrenci elektronik posta adresiniz ve şifrenizle birlikte: http://randevu.amasya.edu.tr adresine iletebilirsiniz

 

YEMEKHANELER

ÜNİTENİN ADI BİRİMLER ALAN
Eğitim Fakültesi Yemekhane 500 m²
Eğitim Fakültesi TOPLAM                         500 m²
Meslek Yüksekokulu Yemek Salonu 115 m²
Meslek Yüksekokulu Servis Alanı 40 m²
Meslek Yüksekokulu Y.Hazırlama D. 43 m²
Meslek Yüksekokulu TOPLAM                         198 m²
Sağlık Yüksekokulu Yemekhane 110 m²
Sağlık Yüksekokulu Bulaşıkhane 36 m²
Sağlık Yüksekokulu TOPLAM                         146 m²
Merzifon Meslek Yüksekokulu Y.Hazırlama D. 33 m²
Merzifon Meslek Yüksekokulu Depo 9 m²
Merzifon Meslek Yüksekokulu Servis Alanı 15 m²
Merzifon Meslek Yüksekokulu Yemek Salonu 170 m²
Merzifon Meslek Yüksekokulu TOPLAM                         227m²


KANTİNLER

ÜNİTENİN ADI BİRİMLER ALAN
Eğitim Fakültesi Kantin 260 m²
Meslek Yüksekokulu Kantin 412 m²
Sağlık Yüksekokulu - -
Merzifon Meslek Yüksekokulu Çay Ocağı 12 m²
Merzifon Meslek Yüksekokulu Dinlenme Salonu (Sigaralı Bölüm) 46 m²
Merzifon Meslek Yüksekokulu Dinlenme Salonu (Sigarasız Bölüm) 77 m²
Merzifon Meslek Yüksekokulu TOPLAM 135 m²


SPOR ALANLARI

ÜNİTENİN ADI BİRİMLER ADEDİ ALAN
Eğitim Fakültesi     600 m²
Meslek Yüksekokulu     1756 m²
Sağlık Yüksekokulu - - -
Merzifon Meslek Yüksekokulu Açık Alan 1  


KÜLTÜR,SANAT VE KONGRE MERKEZLERİ

ÜNİTENİN ADI BİRİMLER ALAN
Eğitim Fakültesi Kongre Kültür Merkezi   2120 m²
Meslek Yüksekokulu - -
Sağlık Yüksekokulu - 90 m²
Merzifon Meslek Yüksekokulu -