‘Hayırlı Olsun’ Ziyareti

Türk Eğitim Sendikası Amasya Şube Başkanı Kâmil Terzi ve MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir, 2018-2019 akademik yılının başlaması vesilesiyle Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirdiler.

‘Hayırlı Olsun’ Ziyareti

Yeni akademik yılın üniversitemize, ülkemize, milletimiz için hayırlara vesile olmasını dileyen konuklar; üniversitemizin eğitim, bilim, sanat ve teknoloji alanındaki faaliyetlerini takdirle takip ettiklerini ve her zaman desteklediklerini ifade ettiler.

Sendikaların demokratik yaşamın vazgeçilmez unsurları olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay ise; üniversite çatısı altında temsilci sayısına bakılmaksızın tüm sendikalara eşit mesafede durduklarını söyledi. Orbay sendikalı sendikasız ayrımı yapmaksızın tüm personele açık, şeffaf, denetlenebilir yönetim anlayışıyla yaklaşıldığını kaydetti.

Üniversitemizin kurulduğu günden bugüne eğitim-öğretim kalitesini her geçen gün artırdığını söyleyen Orbay; ‘’Yükseköğretim kurumları arasında saygın yerini her geçen gün arttıran Amasya Üniversitesinin bir ferdi olarak, 2018-2019 akademik yılına başlamanın gurur ve heyecanını yaşıyorum. Öğrencilerimize, akademik ve idari personelimize yeni akademik yılın hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü