Gençler ‘’Değerler Eğitimi’ Verdi

Eğitim Fakültesi öğrencilerimiz yıl içinde topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında birçok etkinliğe ve projeye ev sahipliği yapıyor. Bu projeler arasında hayvan haklarıyla ilgili toplumsal duyarlılığın artırılması, otobüslerde yaşlılara yer verilmesi bağlamında toplumsal bilincin artırılması, çevre ile ilgili çalışmaları sıralayabiliriz.

Gençler ‘’Değerler Eğitimi’ Verdi 01

Sosyal Bilgiler Öğretmenliğinden bir grup öğrenci de bu ders kapsamında beş köy ortaokulunda değerler eğitimi verdiler. Öğrencilerimiz, değerler eğitimi kapsamında sevgi, saygı, sorumluluk, adalet ve çalışkanlık gibi değerleri hazırladıkları görsellerle beraber ortaokul öğrencilerinin de etkin katılımıyla sınıf içinde sundular. 

Gençler ‘’Değerler Eğitimi’ Verdi 02

Ders Koordinatörü Prof. Dr. Emine Altunay Şam, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Amasya Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Serdar Zeren Ortaokulu, İpekköy Ortaokulu, Boğazköy Ortaokulu, Müftü Mehmet Tevfik Efendi Ortaokulundan öğrencilerle bir araya geldiklerini amaçlarının ise  ‘’Değerlere Yönelik Farkındalık Uyandırma” olduğunu söyledi.

Gençler ‘’Değerler Eğitimi’ Verdi 03

 Gençler ‘’Değerler Eğitimi’ Verdi 04

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü