Eğlenmeyi Öğren, Öğrenmeyi Öğret Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi

1 (15)

Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi organizasyonuyla Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanlık Konferans Salonunda "Eğlenmeyi Öğren, Öğrenmeyi Öğret" konulu bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşiye İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Kürkçü, İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kandemir ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Düzenlenen etkinliğe davetli konuşmacı olarak katılan Caner Sarıoğlu, kısıtlı köy imkânlarıyla bir öğretmen olarak neler yapılabileceğini, gelecek yıllarda öğretmen olacak meslektaşlarıyla paylaştı.

2 (8)

Amasya Üniversitesi’nde eğitim gören öğretmen adaylarına, yaşadıkları sıkıntılarda hemen pes etmemeleri gerektiği yönünde telkinlerde bulunan Sarıoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Eğer ben karşılaştığım ilk engelde her şeyi bırakıp memleketime dönseydim şimdi bu kadar güzel öğrencilere ışık olamayacaktım, çocuklar kitap gibidir, tüm sayfalara bakmadan geçmemek lazım” dedi.

Etkinlik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Kürkçe tarafından Caner Sarıoğlu’na fidan sertifikası takdiminin ardından sona erdi.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü