Ara Değil Aranan Elemansınız

Ara Değil Aranan Elemansınız 01

Sosyal Bilimler MYO mezuniyet üniversitemiz spor salonunda gerçekleştirildi. Törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay; Sosyal Bilimler MYO Müdürü Yrd. Dr. Erdal Ünsalan, akademik ve idari personel ve öğrenciler ile aileleri katıldı.

Ara Değil Aranan Elemansınız 02

 Bayrağı Devralma Vakti Bize Geldi

 Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan Elif Kurt duygularını şu sözlerle ifade etti:

‘’Bugün bizler için üniversite hayatımızın son günü; yarın ise yeni bir hayat bizleri bekliyor olacak. Bir yandan okulumuzdan ve Anadolu'nun bu güzel şehri Amasya'dan ayrılacak olmanın hüznünü yaşarken, bir yandan da bizleri bekleyen gelecek için heyecan duyuyoruz. Şehzadeler şehri Amasya; tarihi ve kültürel dokusuyla okul hayatımız boyunca bizim yuvamız oldu. Bize her zaman sevgi ve hoşgörüyle yaklaşan bu şehrin güzel insanlarına ailelerimizin yokluğunu aratmadıkları için teşekkür ediyoruz.

Hayat nesiller arasında süre gelen bir bayrak yarışıdır. Artık bayrağı devralma vakti bize gelmiştir. Bayrağı bizden önceki nesillerin hep bir ilerisine taşımak için elimizden geleni yapmak zorundayız. Bundan sonraki yaşamımızda Ata'mızın bizler için açmış olduğu yolda, onun ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak ülkemizin aydınlık geleceğine katkı sağlamaya hazırız.

Sözlerimize son verirken başta bizden desteklerini esirgemeyen ailelerimize, Rektörümüz ve onun şahsında bütün hocalarımıza ve perde arkasında bizlerin yükünü çeken üniversitemizin her kademedeki idari personeline sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Mezun olan arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve eğitim hayatına devam eden arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.‘’

Ara Değil Aranan Elemansınız 03

 Üniversite Olarak Anahtarı Size Verdik

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Dr.  Doç. Dr. Erdal Ünsalan yaptığı konuşmada gençler için asıl hayatın şimdi başladığını ve Amasya Üniversitesi olarak bu hayatın anahtarını gençlere verdiklerini söyledi. Ünsalan; ‘’Bu anahtarla kapıyı açık içeri girdiğinizde ne kadar kalacağınız, nereye oturacağınızı belirlemek sizlerin elinizde. Bu nedenle de sizden bilgi birikiminizi yeni değerlerle, yeni kazanımlarla yoğurup yeniden üretime dönüştürmenizi istiyoruz. Hepinizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.’’ dedi.

Ara Değil Aranan Elemansınız 04

Ara Değil Aranan Elemansınız

Sosyal Bilimler MYO mezuniyet törenlerinin her zaman renkli geçtiğini söyleyen Rektörümüz Orbay; bunun sebebinin programlardan kaynaklandığını söyledi. Reklamcılık, pazarlamacılık, aşçılık gibi programları olan Sosyal Bilimler MYO ve tüm yüksekokul mezunlarının ‘ara eleman’ değil ‘aranan eleman’ olduğunu söyledi. Orbay; ‘’Sevgili Gençler, ne iş yaparsanız yapın en iyisini yapın; ama bu ülkeye bu millete bu devlete ve cumhuriyetin temel niteliklerine her zaman sımsıkı sarılın. Yolunuz ve bahtınız açık olsun!’’ ifadelerini kullandı

Ara Değil Aranan Elemansınız 06

Mezuniyet tören programı okul derecesi yapanlara ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Okul birincisi Aşçılık programından Elif Kurt olurken, okul ikincisi yine Aşçılık programından Behiye Tatar, üçüncü ise Dış Ticaret programdan Hasan Tatar oldu.

Ara Değil Aranan Elemansınız 05

Törenler bölümler bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesi, kep töreni ve yemek ikramının ardından son buldu.

Ara Değil Aranan Elemansınız 07

Eğitim Fakültesi Mezuniyet Coşkusu

Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri MYO’da Mezuniyet Coşkusu

Teknoloji Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve Tasarım Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Coşkusu

Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO’da Mezuniyet Coşkusu

Merzifon MYO'da Mezuniyet Coşkusu

Taşova Yüksel Akın MYO’da Mezuniyet Coşkusu

Suluova MYO’da Mezuniyet Coşkusu

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü