Akademisyenlere Yönelik Proje Hazırlama ve Yürütme Eğitimi

Üniversitemizce akademisyenlere yönelik olarakProje Hazırlama ve Yürütme Eğitimi Çalıştayı düzenlenecek. 21 Ekim’de başlayacak çalıştay iki gün sürecek.

Projeyle ilgili bilgi veren Etkinlik Koordinatörü Doç. Dr. D. Duygu Kılıç ‘’Akademisyenlere Yönelik Proje Hazırlama ve Yürütme Eğitiminin amacı; eğitim öğretimin kalitesinin geliştirilmesi doğrultusunda öğretim üyeleri ve lisans üstü öğrenim gören öğrencilere proje hazırlama ve yürütme becerilerinin geliştirilmesidir. Katılımcılara, TUBİTAK ve diğer proje destekleri tanıtılacaktır. Proje hazırlama öncesi bilinmesi gereken; temel kavramlar, bilimsel araştırma konusunun seçimi, hipotez kurma, araştırmanın planlanması, araştırma sonuçlarının analizi ve dokümantasyonun konuları etkileşimli seminerlerle anlatılacaktır. Verilen bilgiler doğrultusunda katılımcılara proje yazımı konularında uygulamalar yaptırılacaktır. Proje döngüleri ve aşamaları aktif tartışmalarla ele alınacaktır. Katılımcılara kabul ve ret edilmiş proje örnekleri sunularak, kazandıkları bilgilerin pekiştirilmesi için panel provasını yaşamaları sağlanacaktır. Eğitim sonunda katılımcıların proje önerilerini hazır hale getirmeleri temin edilecektir.’’ dedi.

Proje eğitiminin hedef kitlesinin akademik personel ve lisans üstü öğrenciler olduğunu söyleyen Kılıç, katılımcıların proje programlarını tanımaları ve etkin proje yazma becerilerini geliştirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Ayrıntılı Bilgi İçin: http://dogabilim.net/bap.asp  

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü