AÜSSAM’da Görev Değişimi

Amasya Üniversitesi Sosyal ve Stratejik Araştırmalar, Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü (AÜSSAM) görevini başarıyla sürdüren Dr. Öğretim Görevlisi Metin Hakverdioğlu bu görevi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü akademisyenlerimizden Dr. Öğretim Üyesi Orhan Fatih Kuşdemir’e devretti.

Devir teslim programına katılan Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay AÜSSAM’ın edebiyattan sanata, tarihten bilime toplumu ilgilendiren birçok konuda yapılan söyleşi programlarına ev sahipliği yaptığını söyledi. Orbay; ‘’Merkezimizi üniversitemizin uluslararası platformlarda tanıtımını yapmak, Ortadoğu, Kafkaslar, Balkanlar, Akdeniz Havzası ve Kuzey Afrika ülkeleri ile iş birliği içerisinde sosyal, kültürel, stratejik alanlarda ve bilimsel konularda uluslararası ilişkileri geliştirmek, öğrenciler ve akademik personelin entelektüel, kültürel, kişisel deneyimlerini zenginleştirmek ve geliştirmek amacıyla açmıştık. AÜSSAM’da bu amaca yönelik birçok program düzenlenmiş olup birbirinden değerli onlarca konuğu ağırladık. Yeni dönemde de AÜSSAM’ın başarısının artarak devam edeceğini temenni ediyorum.’’ dedi.

Dr. Orhan Fatih Kuşdemir AÜSSAM çatısı altında bir dergi çıkarmayı planladıklarını söyledi. Dergide Amasya özelindeki çalışmalara yer vereceklerini kaydeden Kuşdemir; ayrıca hat, ebru gibi geleneksel sanatlarımızın da gelişmesi ve daha geniş kesimlerle buluşması için çalışmalar başlatacaklarını ifade etti.

Rektörümüz Orbay, Hakverdioğlu’na katkılarından dolayı teşekkür ederek, Kuşdemir’e yeni görevinde başarılar diledi.

aüssam (1)

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü