10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladık

Üniversitemiz yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Amasya yerel basın ve ulusal ajans temsilcileriyle bir araya geldi. Kahvaltılı basın toplantısında konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak basın mensuplarına aileleriyle beraber sağlıklı, mutlu bir yaşam diledi.

2016 yılının zor ve yorucu bir yıl olduğunu dile getiren Rektör Orbay ''Geriye dönüp baktığımızda 2016 yılı devletimiz, milletimiz adına üzücü olayların ağır bastığı bir yıl olarak hafızamızda kaldı. 2017 yılının yaşadığımız acıların, üzüntülerin telafi edileceği bir yıl olmasını temenni ediyorum.'' dedi.

Basının, ülkemiz ve dünyada yaşanan olayların kamuoyuna tarafsız ve doğru aktarılması noktasında büyük görevler üstlendiğini ifade eden Orbay;  Amasya yerel ve ulusal ajans temsilcilerinin görevlerini basın etik ilkeleri doğrultusunda özveriyle yaptıklarını söyledi. Yerelde çalışmanın zorluklarına dikkat çeken Orbay; ''Özlük hakları noktasında yaşanan sıkıntılara rağmen Amasya basınının ilimize ait haberleri ulusala taşımaya gayret ettiklerini, bunda da başarılı olduklarını görüyoruz. Ayrıca görmüş olduğunuz problemlere dikkat çekerek özellikle idareci konumundaki kişilere bir ön uyarıcı oluyorsunuz. Bizler de Amasya Üniversitesi olarak bu uyarıları dikkate alıyor, gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Üniversitemizle ilgili gelişmeleri kamuoyu ile etkili bir şekilde paylaşma noktasındagöstermiş olduğunuz emekten dolayı sizlere teşekkür ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum.'' cümlelerini kaydetti.

Program fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

10ocak