Taşovalılara Teşekkür Ediyoruz

Taşova Kaymakamı Kudret Kurnaz ve beraberindeki heyet, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’ı ziyaret etti. Ziyarette Taşova Yüksel Akın MYO başta olmak üzere çeşitli konular ele alındı.

Taşovalılara Teşekkür Ediyoruz

Taşova’nın eğitim açısından iyi bir ivme yakalaması için çaba harcadıklarını ifade eden Taşova Kaymakamı Kudret Kurnaz, “İlçemiz oldukça verimli bir tarımsal arazi üzerine kurulmuştur. Borabay Gölü ise Amasya’nın ve ülkemizin önemli bir turizm markasıdır. Taşova, her geçen gün gelişiyor ve büyüyor. Ülkemizin geleceğinin teminatı olan gençlerimizin kaliteli bir eğitim görmeleri en büyük gayretimizi oluşturuyor. İlçemizin sosyal ve kültürel açıdan büyümesinin etkenlerinden biri de hiç şüphesiz yükseköğretimdir.Taşova halkı yüksekokulumuzu başından beri sahiplendi. Taşova’daki yüksekokulun açılacak yeni bölümlerle büyümesi ve geliştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu noktada başta Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay olmak üzere Taşova Yüksel Akın MYO’yaemeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum.“ dedi.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, “Taşova’ya yüksekokul açılabilmesi için kaymakamlık, belediye başkanlığı gibi kamu kurumları başta olmak üzere, Taşova halkı yoğun bir çaba gösterdi. Rönesans Firması, yüksekokul binamızı kısa sürede tamamlayarak bizlere teslim etti. Yüksekokulumuz yaklaşık 26 dönümlük arazi içerisinde 300’ün üzerinde öğrenciye hizmet veriyor. Taşova’da sosyal, kültürel ve bilimsel etkinliklerin yapılacağı bir konferans salonu eksikliği olduğu gördük. Okul binası ile askerlik şubesi arasındaki arsa üzerine 300 kişilik bir konferans salonu, yemekhane ve kantin yapımı ile ilgili ihaleyi tamamladık. İnşaatın bitmesiyle birlikte konferans salonu eğitim öğretimi aksatmayacak şekilde kurum, kuruluş ve Taşovalılara açık olacak.Bu vesileyle Taşova Kaymakamımız Kudret Kurnaz’la bizlerden desteğini esirgemeyen tüm Taşovalılara teşekkür ediyoruz.’’ şeklinde konuştu.

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü