Hep Birlikte Daha Büyüğüz

Üniversitemiz çatısı altında faaliyet gösteren Engelsiz Üniversite Birimimiz tarafında düzenlenen iftar yemeğinde akademik, idari personelimiz, öğrencilerimiz ve engelli hakları noktasında çalışmalar yapan Amasya’daki sivil toplum örgütlerinin temsilcileri bir araya geldi. İftar yemeğine Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay ile üniversitemiz yönetimi de katıldı.

IMG_2430

İftar programında kısa bir konuşma yapan Rektörümüz Orbay; Ramazan ayının paylaşma, birlik, beraberlik ve hoşgörü ayı olduğunu hatırlatarak toplumu oluşturan tüm bireylerin bu duygularla hareket etmesini temenni etti.

IMG_2453

Orbay; ''Amasya Üniversitesi olarak kamu kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum örgütleriyle ortak projeler üretiyoruz. Bu projeler arasında dezavantajlı öğrencilerimiz, çalışanlarımız ve diğer engelli vatandaşlarımızın dâhil olabilecekleri projeleri sıklıkla gerçekleştiriyoruz; çünkü Amasya Üniversitesi olarak her türlü engel grubundan vatandaşımızın sosyal hayatın içinde evrilmesini önemsiyoruz. Engelli bireylerimizi yaşamın içine katarken aynı zamanda toplumda engellilere karşı oluşan önyargıları da yok etmek için mücadele ediyoruz. Her insanın potansiyel bir engelli adayı olduğunu unutmamamız gerekiyor. Katılımız için teşekkür ediyor, hep birlikte güzel günler diliyorum.’’ dedi.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü