Hedef 25, Kan Bağışı ile Hayat Kurtarmak…

Hedef 25, Kan Bağışı ile Hayat Kurtarmak…

Amasya Üniversitesi, Türk Kızılay ile ‘Hedef 25, Kan Bağışı ile Hayat Kurtarmak’ konulu İş Birliği Protokolü imzaladı.  Amasya Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleşen toplantıya, Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı’nın yanı sıra Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Türk Kızılay Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi Şükrü Can, Türk Kızılay Genel Merkez Raportörü Erdoğan Kısacık, Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Samsun Kan Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram, Türk Kızılay Amasya Şube Başkanı Mahmut Albayrak, Başkan Yardımcısı Osman Akbaş ile Şube Sekreteri Emre Kermen katıldı.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı; İmzalanan bu protokol ile hayat kurtarmak adına bir adım attıkları için gururlu olduklarını dile getirdi. Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan’a teşekkür eden Elmacı; bu protokol ile Üniversitemiz öğrencilerine düzenli kan bağışı hakkında eğitim verileceğini ve gençlerimizin günümüzde ve gelecekte gönüllü kan bağışçısı olmasını amaçladıklarını söyledi.

Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan ise kan bağışı ile hayat kurtarmanın değerini hatırlatan bir gençlik konsepti olan Hedef 25 programı kapsamında imzalanan protokolün hayırlı olmasını temenni ederek, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’ya teşekkür etti. Genel Müdür Altan; protokol kapsamında gençlerin, güvenli yaşam, HIV/AIDS, madde bağımlılığı ve diğer riskli davranışların önlenmesi konusunda bilinçlendirerek, genç nüfusun gönüllü, sürekli ve bilinçli kan bağışçısı olmalarını sağlamak, bu bilinci gelecek nesillere aktarabilmek için gerekli eğitimlerin verilmesi ve günümüzde ve gelecekte de ülke kan ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olmalarını amaçlıyoruz dedi.

Protokol sonrası Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, ilimizde düzenli kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza Türk Kızılay’ı tarafından madalyalarının verildiği törene katıldı.

Amasya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un yanı sıra Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Belediye Başkanvekili Celil İnce, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, kamu kurum ve kuruluşları müdürleri, diğer yetkililer ve vatandaşlarımız yer aldı.

Düzenli kan bağışında bulunan ve madalya almaya hak kazanan 325 vatandaşımıza madalyaları verildi.

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü