GOP Rektörü’nden Ziyaret

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOP) Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’yı makamında ziyaret etti.

IMG_5171

Yükseköğretim ekseninde fikir alışverişinde bulunan iki rektör, bölge üniversitelerinin iş ve güç birliği yapmasının önemine vurgu yaptılar.

2019-2020 akademik yılının başlamasına kısa bir zaman kaldığını ifade eden GOP Rektörü Prof. Dr. Şahin yeni akademik yılın her iki üniversite camiasına da hayırlı olmasını temenni etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı; üniversite tercih sonuçlarının açıklandığını ve üniversitemizin yüzde 96 doluluk oranıyla yeni akademik yıla başlayacağını kaydetti. Her iki üniversitenin de sağlam temeller üzerinden gerçekleştirebileceği bilimsel, sosyal ve kültürel aktivitelerin önemine dikkat çeken Elmacı, komşu Gaziosmanpaşa Üniversitesi ile bölge ve ülke kalkınmasını merkeze alan eğitim ve öğretim iş birliklerinin yeni akademik yılda da artarak devam etmesini arzuladıklarını söylerine ekledi.

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü