Engellerin Farkında Olmalıyız!

Engellerin Farkında Olmalıyız! 01

Türkiye Beyazay Derneği Amasya Şube Başkanı Doç. Dr. Ünal Kurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’yı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Rektör Elmacı’nın dezavantajlı kişilerle ilgili olarak sahip olduğu hassasiyetten etkilendiklerini dile getiren Türkiye Beyazay Derneği Amasya Şube Başkanı Doç. Dr. Ünal Kurt, “Engelli ve engelsiz bireyleri bir araya getirerek toplumsal bir bilinç oluşturma gayreti içerisindeyiz. Bu açıdan, mensubu da olduğum, Amasya Üniversitesiyle yapacağımız iş birlikleri bizim için son derece önemli. Dernek olarak, üniversitemizin dezavantajlı kişilere yönelik gerçekleştireceği faaliyet ve organizasyonlarda Amasya Üniversitesine her türlü desteği vermeye hazırız. Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’ya görevinde başarılar diliyoruz.” dedi.

Çeşitli STK ve meslek örgütleriyle daha güçlü iş birlikleri kurma gayreti içinde olduklarını belirten Prof. Dr. Süleyman Elmacı, “Dezavantajlı kişiler toplumumuzun en hassas ve en özel parçasını oluşturuyor. Üniversitemiz yerleşkeleri dezavantajlı öğrencilerimizin ve personelimizin rahatlıkla kullanabilecekleri bir şekilde düzenlenmiştir. Üniversitemizde gerçekleştirdiğimiz akademik ve akademik olmayan tüm etkinliklere, dezavantajlı kişileri de katma gayreti içerisindeyiz. Gerek sosyal yaşam gerek iş yaşamı ve özellikle eğitim yaşamlarında çeşitli güçlüklerle karşılaşan engellilerin farkında olmamız ve bu toplumda onlarla birlikte yaşadığımızı unutmamalıyız. Bu anlamda Beyazay Derneği gibi hassas konularda toplumsal duyarlılık ve projeler geliştiren STK’lara mümkün olan her desteği vermeye hazırız. Engellilere yönelik gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı Türkiye Beyazay Derneği Amasya Şube Başkanı aynı zamanda Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Ünal Kurt’a da ayrıca teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü