Amasya Genç Kızılay Ziyareti

Amasya Genç Kızılay İl Başkanlığına üye ilköğretim öğrencileri üniversitemizi ziyaret ettiler. Ziyaret kapsamında öğrenciler Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Elmacı ile de bir araya geldiler.

Genç Kızılay’a üye ilköğretim öğrencilerini ağırlamaktan dolayı son derece mutlu olduklarını kaydeden Rektörümüz Elmacı; gençlerin eğitimlerinin başlarında üniversite ortamını görmelerinin, derslikleri, laboratuvarları ve sosyal ortamları ziyaret etmelerinin üniversiteli olma motivasyonlarına çok olumlu katkı sağlayacağını söyledi. Üniversite öncesi gençliğin kendilerine idol olarak üniversiteli ablalarını, ağabeylerini örnek almalarının önemine vurgu yapan Prof. Dr. Elmacı, her şeyin bir hayalle başlayacağını ve gençlere hayal kurma fırsatı yarattıkları içinde son derece mutlu olduklarını kaydetti.

Türk Kızılay’ının kurulduğu 1868 yılından bugüne kadar insanlığa hizmet etmek için çok önemli görevler üstlendiğini belirten Elmacı,Türk Kızılay’ının insanlar arasında ırk, dil, din ayrımı gözetmeden evrensel değerler ışığında çalışmalar yaptığını ifade etti.  Elmacı; Türk Kızılay’ının yaptığı çalışmaları daha da ileri noktalara taşınması için gönüllü çalışmalarına her zaman destek vereceklerini ifade etti.

Üniversitemize yaptıkları ziyarette eğitici ve eğlenceli vakit geçiren Genç Kızılay üyesi öğrenciler, eğitim hayatları boyunca üniversitemizi zaman zaman ziyaret etmek istediklerini belirttiler. Gençler ziyaretin gelecek planı yapma noktasında kendileri için ufuk açıcı olduğunu ifade ettiler.

Türk Kızılay Amasya Şube Başkanı Mahmut Albayrak, ‘’Türk Kızılay olarak yaz aylarında çocuklara ve gençlere yönelik çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Bu faaliyetler gençlerimizi yurt ve insan sevgisinin yanı sıra ayrım gözetmeden tarafsız, şef­kat duyguları içinde sosyal durum ve davranışlarının gelişimine katkı sağlamaya yöneliktir. Bu yaz Amasya Genç Kızılay İl Başkanlığı olarak Amasya Üniversitesinin akademik imkanlarını kullanarak çeşitli aktiviteler gerçekleştirdik. Bu anlamda üniversitenin olanaklarını bizlere açan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’ya teşekkürü bir borç biliyoruz.’’ dedi.

Ziyaret hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.

IMG_6430

 

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü