Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri MYO

 index

YÜKSEKOKULUMUZ HAKKINDA
Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, 2012 yılında beş önlisans programı ile birlikte kuruluşunu tamamlamıştır. Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde, adayların rahatça tercih edecekleri ve iş bulma ihtimalleri yüksek Yaşlı Bakımı, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Optisyenlik, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik ve Çocuk Gelişimi önlisans programlarında eğitim-öğretime başlama çalışmalarına devam etmektedir. Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Amasya Üniversitesi İpekköy Yerleşkesi eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

MİSYONUMUZ
Tıp tarihinde önemli bir yere sahip olan ve Amasya'da doğan Sabuncuoğlu Şerefeddin'in sağlık alanında yaptığı hizmetlerin devamı niteliğinde; günümüz bilgi çağının gerektirdiği teknolojiyi kullanma yeteneğine sahip, araştırmacı, birey, aile ve halk sağlığını koruyan, ahlaki ve etik değerlere sahip, nitelikli, takım çalışmasına ve paylaşım kültürüne yatkın ve inisiyatif sahibi ara elemanlar yetiştirmektir.

VİZYONUMUZ
Teknolojiye odaklı bir eğitim kültürü içerisinde, üst düzey mesleki bilgiye ve deneyime sahip, sağlık alanında ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan ve tercih edilen ara insan gücü yetiştiren bir eğitim kurumu olmaktır.

 

Telefon : 0 (358) 260 00 60    Faks : 0 (358) 218 01 04